Kiedy już wszystkie łzy zostały otarte po wzruszającym pożegnaniu Złotek, a każdy Orzełek dumnie dzierżył dyplom otrzymany z rąk księdza dyrektora, wówczas oficjalnie zamknęliśmy rok przedszkolny i ogłosiliśmy WAKACJE!!!

Czyż można sobie wyobrazić doskonalszy start w wakacyjne przestworza niż pełen zabawy i radosnego śmiechu, festyn rodzinny w stylu country?
A na naszym działo się niemało! Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przyjechali dużym radiowozem w którym, co odważniejsi, wcielili się w role policjantów i przestępców. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie zaszczycili nas pięknym, czerwonym wehikułem, który natychmiast stał się obiektem wycieczek dla małych nóżek naszych Orzełków. Powitaliśmy też zawodnika gnieźnieńskiej drużyny żużlowej Start Gniezno, a mali fani czarnego sportu mogli zdobyć darmowe bilety na najbliższe spotkanie Startu. Wszyscy, którzy pragnęli wyjątkowej pamiątki mogli skorzystać z obrotowej fotobudki tańcząc w rytm naszej kowbojskiej muzyki. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwało dyrektorskie oko księdza Marcina Andrzejewskiego wsparte czujnym spojrzeniem najsłynniejszego szeryfa Sławka Poniewiera (Sheriff). Aby dopełnić pełni szczęścia mali i duzi mogli osłodzić sobie życie watą cukrową i wypiekami oraz zaspokoić większy głód kiełbaską z ogniska, gorącym popcornem i staropolską pajdą chleba ze smalcem.