W środę, 27.09.br. w kościele pw. bł. Radzyma Gaudentego swoją dziesiątą rocznicę istnienia obchodziło przedszkole „Orzełki” prowadzone przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem ks. bp Radosława Orchowicza, który w Słowie do najmłodszych wspomniał o wdzięczności za jubileusz Przedszkola, a najlepiej wyrażana wdzięczność, to ta, którą wyrażamy w modlitwie – Modlitwa jak dym kadzidła unosi się do nieba – mówił ks. biskup do dzieci.
Po Mszy św., w Wieczerniku kościoła pw. bł. Radzyma Gaudentego miała miejsce mniej oficjalna część uroczystości: m.in. przedstawienie Grupy Złotej pt. „Objawienia Fatimskie”, przemówienia zaproszonych gości oraz poczęstunek.
– Z okazji naszego jubileuszu, składam wszystkim najlepsze życzenia na przyszłość. Niech nasze przedszkole nadal będzie miejscem, gdzie kształtowane są marzenia dzieci, a miłość i wsparcie towarzyszą im na każdym kroku. Z naszego przedszkola „Orzełki” wychodzą tylko same Orły! – mówił do zgromadzonych ks. Marcin Andrzejewski – dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Przedszkole „Orzełki” Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpoczęło swą działalność od dnia 01.09.2013, za swoich patronów przyjęło dzieci fatimskie: św. Franciszka i Hiacyntę- dwoje dzieci, którym objawiła się Matka Boska w Fatimie. Promuje zdrowy styl życia, który jest nieodłącznie związany z aktywnością ruchową, jak i edukacją ekologiczną. Nie zapomina o wpajaniu małym pociechom wartości chrześcijańskich i zapoznawania ich z tradycjami patriotycznymi. Obecnie do przedszkola uczęszcza 70 maluchów.

Tekst: Lucyna Muniak
Foto: Agata Jakubowska