Responsive Joomla Templates by BlueHost Coupon

Świętujemy 100-lecie Niepodległości Polski

Kategoria: Aktualności Opublikowano: niedziela, 11 listopad 2018 Marta Knaź-Nowak

   W piątek, 9 listopada Orzełki razem z dyrekcją i kadrą przedszkola wzięły udział  w uroczystej akademii z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

  Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu przedszkola.
  Program artystyczny przygotowany przez Grupę Złotą oraz Niebieską rozpoczął się utworem „Orzeł Biały - Powstańcze Biografie”, podczas którego przedszkolaki oddały hołd małym bohaterom, dzieciom poległym w walkach o niepodległość. Był to bardzo wzruszający moment dla wszystkich uczestników apelu.
  Emocje i podniosły patriotyczny nastrój towarzyszył wszystkim do końca, bowiem dalej dzieci przedstawiły bardzo wymowną ilustrację muzyczną nawiązującą do okresu rozbiorów. Gdy na sali rozległ się głośny, radosny śpiew dzieci „Polska zmartwychwstaje dziś” na scenie królował symbol wolnej Polski – orzeł biały. Przedstawienie zakończono poruszającym śpiewem pięciolatków „Mówię o Tobie z dumą, myślę o Tobie z troską, jesteś drogim skarbem, Moją Kochaną Polską!”.
  Występ dzieci wzbogacony muzyką budującą podniosły nastrój dostarczył wielu wzruszeń oraz pobudził ducha patriotyzmu wśród uczestników uroczystości.
Akademię zakończono wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski.
   Nie był to koniec świętowania stulecia Niepodległej. Po godz. 11 Orzełki udały się na plac przed budynkiem Caritas, gdzie pod powiewającą na maszcie flagą Polski ponownie, tym razem również w towarzystwie rodziców i dziadków, zaśpiewały 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób przedszkole włączyło się do akcji bicia rekordu dla Niepodległej organizowanego przez Minister Edukacji Narodowej.

Fotorelacja - akademia

Odsłony: 953